رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 30 نفر از سوداگران و دلالان ارز خبر داد و گفت: طی 48 ساعت گذشته 36 واحد ارزی و فروش سکه اخطار و دو واحد صنفی نیز اخطار پلمپ گرفتند.

 

ایران آنلاین / سردار حسین رحیمی در حاشیه دستگیری تعدادی از دلالان و سوداگران ارز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه در پی اقدام ضد انسانی رئیس جمهور آمریکا بعضی از سوداگران و دلالان ارز دستگیر شدند که البته پیش از این نیز دارای سابقه بودند و بیش از پیش به بازار آشفته ارز دامن زدند.

 

وی با بیان اینکه به این منظور برای نظارت گامی از سوی پلیس برداشته شد، گفت: ‌طی 48 ساعت گذشته 30 نفر از سوداگران و دلالان ارز دستگیر شدند که تعدادی از آنها دارای سوابق قبلی بوده و در عملیات‌های قبلی نیز از سوی پلیس دستگیر شده بودند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه رفتار این افراد در این شرایط که دشمن با نظام و مردم دشمنی می‌کند بسیار شنیع و زننده است، افزود: انتظار داریم همه افراد حتی متخلفان نیز در این شرایط این سبک اقدامات را انجام ندهند.

رحیمی با بیان اینکه افراد دارای سابقه بابرخورد جدی‌تری روبرو می‌شوند، تصریح کرد: پلیس با قدرت و قوت در بازار ارز حضور دارد و بیش از 36 واحد ارزی و سکه فروشی از پلیس اماکن اخطار گرفتند و دو واحد صنفی نیز طی 48 ساعت گذشته اخطار پلمپ دریافت کردند. همه واحدهای صنفی با حضور گسترده پلیس رصد می‌شوند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به جلسه شب گذشته با مسئولان بانک مرکزی تصریح کرد: آنها قول مساعد دادند تا تمام نیازهای مقطعی مردم همانند مسافرت، ارز برای خرید کالاهای ضروری، نیازهای پزشکی و دانشجویی تامین شود و پلیس نیز در این راستا با دولت و بانک مرکزی همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد. پلیس در کنار دولت ایستاده تا برخورد لازم را با متخلفان انجام دهد.

حضور پلیس در خیابان مظفری

وی با اشاره به انتشار کلیپی از خیابان مظفری و برخی گفته‌ها مبنی‌بر اینکه نیروی انتظامی جرات نمی‌کند به این خیابان وارد شود، گفت:‌ اصلا چنین چیزی نیست پلیس به خیابان مظفری بیش از 10 روز است که اشراف کامل داشته و هیچ گونه صحبت‌هایی که در فضای مجازی مطرح می‌شود صحت ندارد. دو کافی‌شاپ و واحد صنفی که متخلف بودند درباره‌شان اقدامات لازم انجام شده و پلمپ شدند و همچنین در همین راستا تعدادی هم دستگیر شدند.

واکنش رحیمی به اتفاقات اخیر در پاساژ کوروش

وی با بیان اینکه اقدامات اخیر در پاساژ کوروش که مربوط به تبلیغ به یک فیلم سینمایی بوده به هیچ وجه با پلیس هماهنگ نشده است، تصریح کرد: این اقدام خلاف قانون بوده زیرا هماهنگی لازم با پلیس انجام نشده و افراد به صورت خود سر این اقدام را انجام داده‌اند در همین راستا تعدادی از این افراد توسط پلیس احضار شدند.

ردپایی از قاچاقچیان در ارز پیدا نشد

رئیس پلیس پایتخت در پاسخ به سوال خبرنگار آنا مبنی‌بر اینکه وزیر کشور اخیرا از رد پای قاچاقچیان در اخلال ارزی خبر دادند پلیس چنین ردپایی را پیدا کرده است یا خیر، گفت: طی 48 ساعت گذشته با چنین چیزی برخورد نکردیم همگی جزو دلالان و سوداگران ارز بودند که از خیابان‌های اصلی به کوچه پس کوچه‌ها رفته بودند. روز گذشته 14 نفر را در کوچه کوشکی دستگیر کردیم.

به گفته رحیمی پلیس همچنین هر گونه تخلف در فضای مجازی را در مورد ارز رصد کرده و با اخلال‌گران با قاطعیت برخورد می‌کند.

گلایه رئیس پلیس پایتخت از برگزاری سه نمایشگاه پر مخاطب

وی درباره برگزاری سه نمایشگاه پر مخاطب به طور همزمان در پایتخت توضیح داد: این اقدام کار بسیار اشتباهی است زیرا باعث اذیت و آزار مردم می‌شود اینکه سه نمایشگاه به صورت همزمان در پایتخت برگزار شود باعث می‌شود که حجم ترافیک افزایش پیدا کند و هم اکنون نیز حجم ترافیک به شدت افزایش پیدا کرده زیرا نمایشگاه‌ها بسیار پر مخاطب هستند باید برای نمایشگاه‌ها فکری شود قبل از اینکه پلیس برخورد کند بهتر است اقدامی در این راستا انجام دهند زیرا این گلایه بسیاری از مردم است.