بازار طلا و سکه تهران در اولین روز از آخرین هفته سال، در فضایی متعادل بین عرضه و تقاضا، سپری شد. به گونه‌ای که در ابتدای روز معاملات با افزایش قیمت سکه همراه شدند، ولی در ادامه، عقب نشینی نسبی نرخ انواع سکه را شاهد بودیم.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در معاملات امروز (شنبه بیست و پنجم اسفندماه ۹۷) بازار سکه با روند افزایشی شروع شد، ولی در بعدازظهر شاهد تعادل در عرضه و تقاضا و کاهش قیمت‌ها بودیم.

 

بر اساس این گزارش، محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی، در خصوص بازار امروز اظهار داشت: ابتدای فعالیت بازار (صبح امروز) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی (سکه امامی) با افزایش قیمت به نرخ ۴,۶۱۰,۰۰۰ تومان رسیده بود، ولی در حال حاضر، بهای این سکه، ۴,۵۸۰,۰۰۰ تومان می‌باشد. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به نرخ ۴,۴۲۰,۰۰۰ تومان رسیده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز در معاملات امروز، در حالی که نرخ ۲,۵۴۰,۰۰۰ تومان را هم تجربه کرده بود در نهایت به رقم ۲,۵۲۰,۰۰۰ تومان رسیده است. هر ربع سکه بهار آزادی نیز در حال حاضر ۱,۶۲۰,۰۰۰ تومان می‌باشد که نسبت به ابتدای روز، ۱۰ هزار تومان کاهش داشته است. همچنین هر سکه یک گرمی بدون تغییر در سطح ۸۶۵ هزار تومان قرار دارد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، در بازار امروز تهران ۱,۸۱۲,۰۰۰ تومان  است.   محمد کشتی آرای همچنین به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: در ابتدای صبح (شروع معاملات) شاهد حالت هیجانی در بازار بودیم که باعث افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه شد.

این در حالی است که به گفته کشتی آرای امروز نرخ جهانی هر اونس طلا با افزایش یک دلاری نسبت به روز پنج شنبه، به ۱۳۰۳ دلار رسیده است.